regnum header01

Vinárstvo J. & J. Ostrožovič

Kategória: Členovia združenia

Firma Jaroslava Ostrožoviča je vinárstvom s 24 ročnou tradíciou. Z malej rodinnej firmy v priebehu dvoch desaťročí vybudovali manželia Ostrožovičovci stabilné vinárstvo s celým zázemím pre výrobu vína. Obhospodarujú na Tokaji 55 hektárov vlastných rodivých vinohradov systémom integrovanej produkcie, ktorá je šetrná k ľuďom aj k prírode...

Vinárstvo J. & J. Ostrožovič
Osem hektárový areál firmy je plný zelene a dáva okrem vína príležitosti rôznym aktivitám a relaxu. Tokajský dom vo Veľkej Tŕni s vínnou sálou pre 50 osôb je čarovným miestom, kde môžete usporiadať firemné školenia, semináre, ale aj rodinné oslavy. Príjemnú atmosféru umocní výborná zemplínska kuchyňa v kombinácii so skvelými vínami z vlastnej produkcie.

Kvalitné audiovizuálne zariadenie, ozvučenie, aj plátno patrí k výbave vínnej sály. Pokiaľ by ste potrebovali trocha pohybu, môžete sa presunúť len zopár metrov na firemné golfové odpalisko a potrénovať odpaly. Pre záujemcov sú k dispozícii aj iné športové aktivity ako petangue, guličky, alebo bicykle.

Celoročne je možná ochutnávka vín v klasickej tokajskej pivnici, vytesanej v sopečnej vyvreline - tufe v hĺbke 13 metrov pod zemou. Pol kilometra chodbičiek a chodieb, tri degustačné miestnosti a firemný archív s množstvom vzácnych, plesňou obrastených fliaš, sú ozajstným zážitkom.

Priamo vo vinárstve vybudovali Ostrožovičovci penzión pre 40 osôb s izbami, ktoré sú vybavené modernými prvkami, ako TV, SAT, WIFI, a pod. V lete iste poteší vyhrievaný bazén a celoročne jacuzzi, prístupná všetkým ubytovaným hosťom neobmedzene.

Vinárstvo J. & J. Ostrožovič
V portfóliu firmy nájdete prvé ľadové víno z Tokaja, aj krásne slamové cuvée, ktoré zberá medaile po svete. Značku Ostrožovič nájdete medzi 1000 najlepšími vínami sveta a každoročne medzi 100 NAJ Slovenska v Národnom salóne vín. V roku 2013 sa Tokajský výber 6 putňový ročník 2003 stal Vínom mesta Košice – Európske hlavné mesto kultúry. K medzinárodným úspechom roka 2013 patria zlaté medaile zo súťaží TERRAVINO Izrael, Finger Lakes International v Amerike, Bacchus Madrid v Španielsku , Vinoforum v Pardubiciach, Grand Prix Austerlitz aj AWC Vienna v Rakúsku. K ďalším významným úspechom patrí šampión zo súťaže Vinagora v Budapešti, titul najlepšie zahraničné víno na súťaži Vinum Juvenale v Brne, ako aj Cena Ministra zahraničných vecí SR.

Ostrožovičovci Vás počas celého roka pozývajú k nim do Veľkej Tŕni, ale pokiaľ máte na Tokaj ďaleko, vína Vám radi zašlú kamkoľvek v rámci SR grátis do dvoch pracovných dní.

Vinárstvo J. & J. Ostrožovič