regnum header01

TOKAJ MACIK WINERY s.r.o.

Kategória: Členovia združenia

Rodinné vinárstvo MACIK je mladé progresívne vinárstvo, ktoré pôsobí v Slovenskej časti Tokaja. Už štvrtá generácia vinárov pokračuje v tradícií pestovania viniča a výroby vína. V Malej Tŕni spracúvajú tokajské odrody vo svojej novopostavenej výrobnej hale, kde vyrábajú „moderný Tokaj“. Vína „Novej generácie“ sa vyrábajú zo základných odrôd Furmintu, Lipoviny a Muškátu žltého v rôznych prívlastkoch od neskorého zberu až po cibébový výber. Tieto moderné vína vyrobené reduktívnou technológoiu, sú určené nielen pre gastronómiu ale aj pre nový ľahší životný štýl. Rodina Macikových udržuje aj výrobu klasického tokajského vína. Víno vyrábané starou oxidatívnou metódou, vyzrieva v ich stredovekej tufovej pivnici. Vzácna mikroklíma napomáha vytvárať jedinečné klenoty medzi tokajskými vínami.

macik content01
Vína vyzrievajú v drevených sudoch niekoľko rokov, ale aj vo fľašiach v „Archívnej vínnej banke“. Túto možnosť vyzrievania vín v ideálnych podmienkach využívajú aj ich klienti. Ako prvý v Malej Tŕni vybudovali Macikovci aj penzión priamo vo vinárstve. Penzión u MACIKA je štýlové zariadenie pre 23 hostí, ktorí navštívia ich vinárstvo za poznávaním Tokaja.

macik content02
Mimo penziónu sa rodina úspešne venuje aj gastronomickým špecialitám a ich snúbeniu sa s vínami. Zemplínske a maďarské špeciality podávajú svojím hosťom vo vinnom dome, hneď po absolvovaní riadených degustácií. Dve degustačné miestnosti pre 25 a 60 osôb priamo v stredovekej pivnici, Vinný dom pre 25 osôb, ale aj vidiecka stodola pre 60 osôb vytvárajú príjemné prostredie na prežitie nezabudnuteľných chvíľ.

www.tokajmacik.sk